OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 22 lipca 2018 r.

„…Jeżeli chcecie, by wasze życie było radosne i spokojne, musicie starać się żyć w Łasce
Bożej…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarza pracującego w Boliwii ks. Józefa BIAŁASIKA. Głosi słowo Boże, a po Mszy świętej będziemy mogli wesprzeć placówkę misyjną, w której pracuje.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Wakacyjna ewangelizacja, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła; o istotnym wkładzie kardynała Karola Wojtyły w powstawanie papieskiej encykliki „Humanae vitae” w rocznicę jej ogłoszenia i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w tym tygodniu.

4. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Kto nie może pójść pieszo, może uczestniczyć w pielgrzymce duchowo, w złotej grupie. Warunek to codzienna modlitwa w intencji pielgrzymujących. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie.

5. Spowiedź święta przed Mszą świętą w dni powszednie.

6. W czwartek możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do Mszy świętej.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

8. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00.

9. Msze święte w sezonie letnim w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00. Natomiast w niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach zapraszam na Mszę świętą w sobotę o godz. 20.15.

10. W przyszłą niedzielę 29 lipca będziemy gościli w naszej parafii diakonię muzyczną diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej TYLE DOBREGO, której mam radość i szczęście moderować. Będzie animować Msze święte przez cały dzień. Po Mszy świętej o godz. 17.00 (około 17.45) odbędzie się Koncert Uwielbieniowy. Zapraszam serdecznie.

11. Uruchomiliśmy stronę internetową naszej parafii, która będzie sukcesywnie rozbudowywana. Możemy tam znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne. Adres strony parafialnej: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Serdecznie zapraszamy na Przystań z Jezusem (są jeszcze wolne miejsca). Jak co roku w Kołobrzegu odbędzie się ewangelizacja przy – Sunrise Festiwal. Tym razem to w dniach 27-29.07.2017r. będą odbywały się tam koncerty muzyki elektronicznej. Jest to wspaniała okazja by ludziom, którzy na niego przyjeżdżają opowiedzieć o Jezusie. Rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do ewangelizacji odbędą się w dniach 25-27 lipca br. w Sali SNE w Koszalinie, przy ul. Staszica 38. Od piątku 27 lipca br. Godz. 15.00 w kościele rektoralnym w Kołobrzegu rozpocznie się (i będzie trwać przez cały czas ewangelizacji) adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji inicjatywy. Na adorację zapraszamy wszystkie wspólnoty i ruchy działające na terenie Kołobrzegu. Adoracja potrwa do niedzieli rano. Szczegóły dotyczące miejsca, terminów, kosztów oraz wymagań na stronie www.kochaj.my w zakładce kalendarium oraz pod nr tel.: 783 390 033.

13. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2018 br. w Sali SNE w Koszalinie, przy ul. Staszica 38. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.kochaj.my w zakładce kalendarium oraz pod nr tel.: 783 390 033.

14. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 23 lipca święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, we wtorek 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w środę 25 lipca święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców – w tym dniu będzie możliwość poświęcenia pojazdów o godz. 9.00 i 19.00; w czwartek 26 lipca wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów. Wszystkim życzę miłej niedzieli.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:

Angelika Natalia SZEREMETA, panna, zamieszkała w Kołobrzegu i Karol Paweł WAJGERT, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.