OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła 23 września 2018 r.

„…Dbajcie w szczególny sposób o dzieci, chorych, starszych i biednych a zasłużycie sobie na Błogosławieństwo Boże i szacunek ludzi …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Skąd się biorą wojny, obszerna relacja ze spotkania młodych i pielgrzymki do Skrzatusza i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Do nabycia jest płyta Diecezjalnej Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego” pod tym samym tytułem, którą prowadzi ks. Proboszcz Arkadiusz Oslislok. Cena płyty 25 zł. Dochód ze sprzedaży pokrywa nagranie płyty. Polecamy.

3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji. Za wsparcie w imieniu Biskupa Edwarda Dajczaka składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W czwartek od godz. 16.00 do Mszy świętej indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, którzy chcą służyć przy ołtarzu, zapraszam po każdej mszy św. w tygodniu i w niedzielę do zakrystii.

6. Bardzo proszę o zgłaszanie się kandydatów do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klas VIII SP, III Gimnazjum i I klas ponadgimnazjalnych. Tylko zgłoszenie się kandydatów umożliwi przygotowanie do tego sakramentu. Cykl przygotowania trwa dwa lata.

7. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (27 września) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, w piątek (28 września) wspomnienie św. Wacława, męczennika, w sobotę (29 września) święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

10. Zapraszamy na  kolejną katechezę z cyklu: KAZANIA NA GÓRZE. Edycja VI związana jest z zagadnieniem: 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH – w tym miesiącu GNIEW. Godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory, a następnie katechezę wygłosi ks. dr Jarosław Kwiecień, wykładowca i prefekt WSD w Koszalinie. Po katechezie ks. Jarosław poprowadzi dalszą część spotkania w domu sióstr, wspólna rozmowa, pytania i dzielenie się przy kawie. Ostatnia w tym roku katecheza przypada 28 października, w ostatnią niedzielę miesiąca, którą poprowadzi ks. dr Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. W ostatnim czasie zakupiliśmy krzesła do sali konferencyjnej, wyposażyliśmy kuchnię przy refektarzu, uzupełniliśmy sprzęt liturgiczny i zainstalowaliśmy nowe oświetlenie prezbiterium.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

14.
Zapowiedzi przedślubne 2:
Marcin KORSZYŁOWICZ, kawaler, zamieszkały w Koszalinie
i Magdalena Beata SZULC, panna, zamieszkała w Koszalinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.