OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła 30 września 2018 r.

„…Kto czyni jałmużnę, by zbawić dusze, będzie nagrodzony dobrym zdrowiem i długim życiem …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: O wizycie papieża Franciszka na Litwie; dieta dla seniora, czyli jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe? i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również „Mały Gość”, a w nim kolorowy silikonowy różaniec na rękę. Jest również „Arka”.

2. Do nabycia jest płyta Diecezjalnej Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego” pod tym samym tytułem, którą prowadzi ks. Proboszcz Arkadiusz Oslislok. Cena płyty 25 zł. Dochód ze sprzedaży pokrywa nagranie płyty. Polecamy.

3. W środę (3 października) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec. Tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się w sali konferencyjnej spotkanie członków Caritas naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszam chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w to dzieło.

4. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Co 45 minut odmawiana jest kolejna część Różańca świętego. Rozpoczyna Róża pani Marii Łebkowskiej, następnie Róża pani Jadwigi Wojtkiewicz oraz pani Elżbiety Bętkowskiej. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej.
W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą.

7. W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. W sobotę (6 października) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30.

9. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

10. Przypominam o zgłaszaniu się kandydatów do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klas VIII SP, III Gimnazjum i I klas ponadgimnazjalnych. Tylko zgłoszenie się kandydatów umożliwi przygotowanie do tego sakramentu. Cykl przygotowania trwa dwa lata.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (1 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek (2 października) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w czwartek (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w piątek (5 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

14. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Zostały zainstalowane głośniki zewnętrzne. A w ostatnim czasie zakupiliśmy krzesła do sali konferencyjnej, wyposażyliśmy kuchnię przy refektarzu, uzupełniliśmy sprzęt liturgiczny i zainstalowaliśmy nowe oświetlenie prezbiterium.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.