OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła 7 października 2018 r.

„…Przywiązanie do ziemi często zmniejsza a nawet wygasza pragnienie rzeczy niebieskich …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Europa boi się, że będzie muzułmańska. i wiele innych ciekawych artykułów oraz dołączony jest film: „Sprawa Chrystusa”.

2. Miesiąc październik poświęcony jest szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Przypominam o obowiązku uczestniczenia przynajmniej raz w tygodniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

3. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym też dniu Msza święta w intencji Synodu Diecezjalnego, na którą zapraszam serdecznie wszystkich, a szczególnie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, Akcji Katolickiej, Caritas, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W piątek, 12 października, nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej dokona w czasie Mszy świętej aktu zawierzenia świętemu Janowi Pawłowi II. Przypominam, że przy bocznym ołtarzu w naszym kościele znajdują się relikwie św. Jana Pawła II.

6. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

7. Przypominam o zgłaszaniu się kandydatów do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klas VIII SP, III Gimnazjum i I klas ponadgimnazjalnych. Tylko zgłoszenie się kandydatów umożliwi przygotowanie do tego sakramentu. Cykl przygotowania trwa dwa lata. Spotkanie dla kandydatów w środę, 10 października, po Mszy świętej ok. godz. 17.30 w kościele.

8. Za tydzień, w niedzielę 14 października, przeżywać będziemy już XVIII Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa. Z tej okazji, jak co roku, będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera w całej Polsce około 2500 tysiąca młodych ludzi. Członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać na ten cel ofiary do specjalnie przygotowanych puszek.

9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wspominkowymi, które należy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Zostały zainstalowane głośniki zewnętrzne. A w ostatnim czasie zakupiliśmy krzesła do sali konferencyjnej, wyposażyliśmy kuchnię przy refektarzu, uzupełniliśmy sprzęt liturgiczny i zainstalowaliśmy nowe oświetlenie prezbiterium. W tym tygodniu chcę zamontować tablicę ledową, która ułatwi nam uczestniczenie we Mszy świętej i nabożeństwach. To dość kosztowne przedsięwzięcie. Może są osoby chętne wesprzeć to dzieło, zarówno osoby indywidualne, rodziny. Będę bardzo zobowiązany.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.