OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła 14 października 2018 r.

„…Najlepszą radą jest ze wszech miar czynić dobrze i nie oczekiwać nagrody od świata, ale od samego Boga …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa. Z tej okazji, jak co roku, będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera w całej Polsce około 2500 tysiąca młodych ludzi. Członkowie Akcji Katolickiej po Mszy świętej będą zbierać na ten cel ofiary do specjalnie przygotowanych puszek.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: O tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat; o Nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na nie dorosłych, młodzież i dzieci. Przypominam o obowiązku uczestniczenia przynajmniej raz w tygodniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

4. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

7. Przypominam o zgłaszaniu się kandydatów do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klas VIII SP, III Gimnazjum i I klas ponadgimnazjalnych. Tylko zgłoszenie się kandydatów umożliwi przygotowanie do tego sakramentu. Cykl przygotowania trwa dwa lata.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wspominkowymi, które należy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

9. W parafiach naszego dekanatu Kołobrzeg organizowana jest zbiórka żywności (ryż, makaron, konserwy), chemii gospodarczej (proszki do prania, środki czystości) oraz przyborów szkolnych dla Polaków w rejonie solecznickim na Litwie. Dary można przynosić do zakrystii do 2 listopada.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (15 października) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek (16 października) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę (17 października) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek (18 października) święto św. Łukasza, Ewangelisty, w sobotę (20 października) wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

12. Za tydzień (21 października) Niedziela Misyjna, modlimy się szczególnie za wszystkich, którzy głoszą Chrystusa na terenach misyjnych. Z tej okazji będą też zbierane ofiary na cele misyjne.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

14. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. W tym tygodniu została zamontowana tablica ledowa, która ułatwi nam uczestniczenie we Mszy świętej i nabożeństwach. To dość kosztowne przedsięwzięcie. Może są osoby chętne wesprzeć to dzieło, zarówno osoby indywidualne, rodziny. Będę bardzo zobowiązany.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.