OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła 21 października 2018 r.

„…Żyjemy w czasach, w których trzeba działać. Świat stał się materialny i dlatego trzeba pracować i ukazywać dobro, które się czyni …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, modlimy się szczególnie za wszystkich, którzy głoszą Chrystusa na terenach misyjnych. Z tej okazji będą też zbierane ofiary na cele misyjne.

2. W ubiegłą niedzielę zebrano na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotę w wysokości ponad 1 500 zł.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Zbezczeszczenie brzmi strasznie, ale nie wolno zapominać, że każdy z nas może go dokonać; Dzięki Bogu kilka razy uniknęłam śmierci – opowiada Antonina Krzysztoń i wiele innych ciekawych artykułów.

4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na nie dorosłych, młodzież i dzieci. Przypominam o obowiązku uczestniczenia przynajmniej raz w tygodniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.

7. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wypominkowymi, które należy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

9. W parafiach naszego dekanatu Kołobrzeg organizowana jest zbiórka żywności (ryż, makaron, konserwy), chemii gospodarczej (proszki do prania, środki czystości) oraz przyborów szkolnych dla Polaków w rejonie solecznickim na Litwie. Dary można przynosić do zakrystii do 2 listopada.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (22 października) wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Została zamontowana tablica ledowa, która ułatwi nam uczestniczenie we Mszy świętej i nabożeństwach. To dość kosztowne przedsięwzięcie. Może są osoby chętne wesprzeć to dzieło, zarówno osoby indywidualne, rodziny. Na plebanii prowadzone są prace remontowe. Będę bardzo zobowiązany.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.