OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła 28 października 2018 r.

„…Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu oraz dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do środy włącznie o godz. 16.30. Zapraszam na nie dorosłych, młodzież i dzieci. Przypominam o obowiązku uczestniczenia przynajmniej raz w tygodniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

3. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych od piątku włącznie (w dni powszednie o godz. 16.3o). W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawione w następującym porządku – o godz. 9.oo, 10.3o i na cmentarzu komunalnym o godz. 14.oo. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.oo. W Rusowie Msza święta o godz. 12.oo, a po niej procesja na cmentarzu. W Dzień Zaduszny, 2 listopada (w piątek), Msze święte odprawione zostaną o godz. 9.oo i 17.oo w Ustroniu Morskim.

5. Przypominam, że od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, każdego dnia za jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłego oraz przyjęcie Komunii świętej.

6. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

7. Począwszy od listopada w każdy pierwszy piątek miesiąca Msza święta o godz. 17.oo będzie Mszą świętą szkolna. W tym miesiącu będzie to dzień zaduszny (2 listopada). Dzieci i młodzież zapraszam również na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wypominkowymi, które należy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

9. W parafiach naszego dekanatu Kołobrzeg organizowana jest zbiórka żywności (ryż, makaron, konserwy), chemii gospodarczej (proszki do prania, środki czystości) oraz przyborów szkolnych dla Polaków w rejonie solecznickim na Litwie. Dary można przynosić do zakrystii do 2 listopada.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 15.3o do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą.

12. W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

13. W sobotę (3 listopada) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.3o.

14. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (1 listopada) Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek (2 listopada) wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

15. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie.

16. Bardzo dziękuję katechetce pani Katarzynie Marchowieckiej za przygotowanie konkursu na własnoręcznie wykonany różaniec. Możemy je podziwiać przy ołtarzu bocznym. Rozstrzygnięcie konkursu w tygodniu, a w następną niedzielę nastąpi wręczenie nagród za najpiękniej wykonany różaniec na Mszy świętej o godzinie 17.oo.

17. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii). Została zamontowana tablica ledowa, która ułatwi nam uczestniczenie we Mszy świętej i nabożeństwach. To dość kosztowne przedsięwzięcie. Może są osoby chętne wesprzeć to dzieło, zarówno osoby indywidualne, rodziny. Będę bardzo zobowiązany.

18. Ogromna moja wdzięczność naszym parafianom za pomoc przy oczyszczaniu rynien, za przywóz betonu na posadzkę i wiele dobrych gestów.

19. Podejmujemy próbę utworzenia zespołów wokalno-instrumentalnych dziecięcego i młodzieżowego. Zapraszam zainteresowanych.

20. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.