OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018 r.

„…Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: o tym, że rodzice mają prawo, a właściwie obowiązek decydowania, w jakim duchu będzie wychowywane ich dziecko: o tym, czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również „Mały Gość” oraz miesięcznik „Arka”.

2. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę (7 listopada) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy świętej spotkanie w sali konferencyjnej.

4. Przypominam, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, każdego dnia za jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłego oraz przyjęcie Komunii świętej.

5. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

6. W każdy pierwszy piątek miesiąca Msza święta o godz. 17.oo jest Mszą świętą szkolną. Dzieci i młodzież zapraszam również na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

7. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wypominkowe, które możemy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

8. W parafiach naszego dekanatu Kołobrzeg organizowana jest zbiórka żywności (ryż, makaron, konserwy), chemii gospodarczej (proszki do prania, środki czystości) oraz przyborów szkolnych dla Polaków w rejonie solecznickim na Litwie. Dary można przynosić do zakrystii do 19 listopada. Serdecznie dziękuję indywidualnym darczyńcom, a także Caritas parafialnej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym też dniu Msza święta w intencji Synodu Diecezjalnego, na którą zapraszam serdecznie wszystkich, a szczególnie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, Akcji Katolickiej, Caritas, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Liturgicznej Służby Ołtarza.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (9 listopada) święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę (10 listopada) wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii). Została zamontowana tablica ledowa, która ułatwi nam uczestniczenie we Mszy świętej i nabożeństwach. To dość kosztowne przedsięwzięcie. Może są osoby chętne wesprzeć to dzieło, zarówno osoby indywidualne, rodziny. Będę bardzo zobowiązany.

14. Podejmujemy próbę utworzenia zespołów wokalno-instrumentalnych dziecięcego i młodzieżowego. Zapraszam zainteresowanych.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.