OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 18 listopada 2018 r.

„…Panu Bogu nie są miłe rzeczy czynione z przymusu…” – św. Jan Bosko

1. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: Trwa dramatyczna walka o ocalenie jednego z najstarszych gdańskich kościołów, któremu może grozić zawalenie; Jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

4. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wsparli Polaków w rejonie solecznickim na Litwie.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

8. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (20 listopada) wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w środę (21 listopada) wspomnienie Ofiarowania NMP, w czwartek (22 listopada) wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i, w sobotę (24 listopada) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

11. W tym tygodniu rozpoczynamy sezon grzewczy w naszym kościele.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.