OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 r.

„… Dbajcie w szczególny sposób o dzieci, chorych, starszych i biednych a zasłużycie sobie na błogosławieństwo Boże i szacunek ludzi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Msze święte w tygodniu o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi. Dzieci i młodzież zapraszam na roraty dedykowane właśnie im we wtorek, środę i czwartek. Dzieci otrzymają specjalne szablony, na które będą mogły przylepić po każdej Mszy roratniej naklejki. Dla najbardziej wytrwałych czekają nagrody. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

2. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: O zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia; czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych? i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też Mały Gość, w którym znajduje się lampion do własnoręcznego złożenia oraz Arka.

3. Podczas ostatniej zbiórki na chleb świętego Antoniego, czyli dla najbiedniejszych zebraliśmy ofiary w wysokości ok. 1 000 zł, za co składam wraz z Caritas Parafialną serdeczne Bóg zapłać.

4. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

5. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy świętej spotkanie w sali konferencyjnej.

8. W piątek również odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

9. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Co 45 minut odmawiana jest kolejna część Różańca świętego. Rozpoczyna Róża pani Elżbiety Będkowskiej, następnie Róża pani Marii Łebkowskiej, następnie Róża męska, a zakończy Róża pani Jadwigi Wojtkiewicz. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Również w czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu, zgodnie z zapowiedzią, Msza święta o godz. 17.oo to Msza szkolna, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (3 grudnia) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek (7 grudnia) wspomnienie św. Ambrożego, a w sobotę (8 grudnia) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

12. Zachęcam do nabywania dużych i małych świec – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Rozprowadza je Caritas naszej parafii. Cena małej świecy 8 zł, natomiast dużej 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiara dobrowolna przeznaczona jest na prace na plebanii i ogrzewanie kościoła.

13. Od przyszłej niedzieli dzieci i młodzież z założonego w ostatnim czasie Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunką jest pani katechetka Katarzyna Marchowiecka, rozprowadzać będą wykonane własnoręcznie kartki świąteczne, a ofiary przy okazji zebrane przeznaczone zostaną na Adopcję Serca dziecka w Zambii.

14. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w drugiej połowie grudnia.

15. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

16. Trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą ofiarę na ten cel.

17. Zapraszamy do udziału w akcji: Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja. To pomoc potrzebującym w Gminie Ustronie Morskie. Zbiórka słodyczy, zabawek, ozdób świątecznych, kosmetyków, odżywek i witamin dla seniorów. Rzeczy te można przynosić do kościoła, sekretariatu Zespołu Szkół i do Biblioteki Publicznej. Akcja trwa do 20 grudnia.

18. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii jest informacja na temat pielgrzymki do Ziemi świętej w październiku przyszłego roku.

19. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.