OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018 r.

„… Staraj się, by ci, o których mówisz stawali się twoimi przyjaciółmi …” – św. Jan Bosko

1. Msze święte w tygodniu o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi. Dzieci i młodzież zapraszam na roraty dedykowane właśnie im we wtorek, środę i czwartek. Do wystawionego kosza proszę by wrzucać podpisane serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Dziecko, którego serce zostanie wylosowane zabiera do domu na jeden dzień figurę Matki Bożej. Dzieci otrzymują po każdej Mszy roratniej naklejki. Dla najbardziej wytrwałych czekają nagrody. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

2. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: znaczenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP: o Bogu, który nie lubi siły i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Również po każdej Mszy świętej dzieci i młodzież z założonego w ostatnim czasie Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunką jest pani katechetka Katarzyna Marchowiecka, rozprowadzać będą wykonane własnoręcznie kartki świąteczne, a ofiary przy okazji zebrane przeznaczone zostaną na Adopcję Serca dziecka w Zambii.

4. Zachęcam do nabywania dużych i małych świec – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Rozprowadza je Caritas naszej parafii. Cena małej świecy 8 zł, natomiast dużej 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiara dobrowolna przeznaczona jest na prace na plebanii i ogrzewanie kościoła.

5. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

6. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym też dniu Msza święta w intencji Synodu Diecezjalnego, na którą zapraszam serdecznie wszystkich, a szczególnie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, Akcji Katolickiej, Caritas, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Liturgicznej Służby Ołtarza. W czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, w piątek (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w drugiej połowie grudnia.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

12. Zapraszamy do udziału w akcji: Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja. To pomoc potrzebującym w Gminie Ustronie Morskie. Zbiórka słodyczy, zabawek, ozdób świątecznych, kosmetyków, odżywek i witamin dla seniorów. Rzeczy te można przynosić do kościoła, sekretariatu Zespołu Szkół i do Biblioteki Publicznej. Akcja trwa do 20 grudnia.

13. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii jest informacja na temat pielgrzymki do Ziemi świętej w październiku przyszłego roku.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.