OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018 r.

„… Kochaj twoje zadania, jeśli chcesz je dobrze spełniać …” – św. Jan Bosko

1. Polecam specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” w powiększonej odsłonie – 132 świąteczne strony i obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole. Znajdziemy tam m.in.: poruszający wywiad z kardynałem Konradem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim, który pomaga bezdomnym w Rzymie; co ważnego wydarzyło się na świecie w 2018 roku i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Zachęcam do nabywania świec – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Rozprowadza je Caritas naszej parafii. Cena małej świecy – 8 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiara dobrowolna przeznaczona jest na prace na plebanii i ogrzewanie kościoła. Dzisiaj również Akcja Katolicka rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii Poświęcenie nastąpi podczas Mszy świętych w Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta poranna o godz. 9.oo. Spowiedź ostatniej szansy o godz. 8.oo. Nie ma wieczornej Mszy świętej. Pasterka w Rusowie o godz. 21.oo, a w Ustroniu Morskim o północy (godz. 24.oo). We wtorek, 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia, a w środę, 26 grudnia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika, drugi dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. W następnych dniach obchodzić będziemy: czwartek (27 grudnia) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek (28 grudnia) święto Świętych Młodzianków, Męczenników. W związku z wizytą duszpasterską Msze święte o godz. 9.00. Następna Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Moje serdeczne podziękowanie kieruję w kierunku Akcji Katolickiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim za przygotowanie w naszym kościele wystroju Bożonarodzeniowego. Młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przygotowanie kartek świątecznych oraz towarzyszenie mi w odwiedzinach chorych. Caritas Parafialnej za zorganizowanie paczek dla 21 rodzin w potrzebie. Część paczek zorganizowano przy współpracy Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. Dzieciom, które pod kierunkiem katechetki – pani Katarzyny Marchowieckiej przygotowały jasełka, które będziemy mogli obejrzeć w niedzielę 13 stycznia 2019 r. o godzinie 17.oo. Dziękuję za zaproszenia na spotkania opłatkowe, które odbywały
się w ostatnim czasie.

5. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

8. W naszej parafii 27 grudnia (w czwartek) rozpocznie się wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Bardzo proszę moich drogich parafian o wyrozumiałość wobec różnych niedogodności, mając na uwadze to, że to moja pierwsza wizyta duszpasterska.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

czwartek (27 grudnia) od godz. 15.30 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim

piątek (28 grudnia) od godz. 15.30 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste.

sobota (29 grudnia) od godz. 10.00 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery parzyste.

Do końca wizyty duszpasterskiej Msze święte w tygodniu będą odprawiane nie o godz. 17.00 lecz o godz. 9.00. Wyjątkiem będzie Msza święta w soboty, która będzie o zwykłej porze, czyli o godz. 17.00.

9. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii jest informacja na temat pielgrzymki do Ziemi świętej w październiku przyszłego roku. To już ostatni moment na decyzję w związku dużym zainteresowaniem parafii współorganizujących pielgrzymkę.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.