OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018 r.

„… Łaska Pana niech będzie nieustannie z wami w tym roku …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, 1 stycznia oraz w przyszłą niedzielę w Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) można będzie nabyć pakiety z poświęconą kredą, symbolem złota i kadzidłem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

2. Jutro (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 8.30 zostanie odmówiony różaniec.

4. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Co 45 minut odmawiana jest kolejna część Różańca świętego. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

6. W sobotę (5 stycznia) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.3o.

7. W następną niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie: Trzech Króli). O godz. 17.00 zapraszam o godz. 17.00 na wspólne śpiewanie kolęd z orkiestrą Morka. Na każdej Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie kredy i kadzidła. Taca tego dnia będzie przeznaczona na cele misyjne.

8. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (1 stycznia Nowy Rok) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze święte w porządku niedzielnym, w środę (2 stycznia) wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej.

13. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Bardzo proszę moich drogich parafian o wyrozumiałość wobec różnych niedogodności, mając na uwadze to, że to moja pierwsza wizyta duszpasterska.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

środa (2 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Rolna (dalsza część za skrzyżowaniem) oraz Olszyna

czwartek (3 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Wojska Polskiego (domki)

piątek (4 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Bolesława Chrobrego (numery nieparzyste)

sobota (5 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Bolesława Chrobrego (numery parzyste)

Do końca wizyty duszpasterskiej Msze święte w tygodniu będą odprawiane nie o godz. 17.00 lecz o godz. 9.00. Wyjątkiem będzie Msza święta w soboty, która będzie o zwykłej porze, czyli o godz. 17.00.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.