OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 20 stycznia 2019 r.

„… Ten kto jest pokorny i kochający, będzie zawsze kochany przez wszystkich, przez Boga i przez ludzi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca zbiórka Caritas do puszek na chleb św. Antoniego dla najbiedniejszych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj również spotkanie opłatkowe o godz. 15.00 grup modlitewnych i duszpasterskich działających w naszej parafii.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o relacji między Kościołem i państwem; jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania oraz obrazek z modlitwą dziadków za wnuki i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

4. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

7. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (21 stycznia) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w czwartek (24 stycznia) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła, w piątek (25 stycznia) święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, a w sobotę (26 stycznia) wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Bardzo proszę moich drogich parafian o wyrozumiałość wobec różnych niedogodności, mając na uwadze to, że to moja pierwsza wizyta duszpasterska.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (21 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Nadbrzeżna, Targowa, Jantarowa, Bogusława XIV i Ku Słońcu
wtorek (22 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Koszalińska
środa (23 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Kołobrzeska w Ustroniu Morskim
czwartek (24 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Kołobrzeska w Sianożętach oraz ul. Malechowska
piątek (25 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Lotnicza w Sianożętach
sobota (26 stycznia) od godz. 10.00 – Sianożęty: ul. Kwiatowa oraz ul. Północna, Ku Morzu, Plażowa, Wrzosowa, Chabrowa i Różana

Do końca wizyty duszpasterskiej Msze święte w tygodniu będą odprawiane nie o godz. 17.00 lecz o godz. 9.00. Wyjątkiem będzie Msza święta w soboty, która będzie o zwykłej porze, czyli o godz. 17.00. Uwaga! Jeśli są rodziny i osoby, których nie odwiedziłem z różnych powodów, proszę o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.

9. Jubilatom i tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

10. Zapowiedzi przedślubne 1:
Marcin Marek KLOSKOWSKI, kawaler, zamieszkały w Koszalinie i Justyna Paulina RUTKOWSKA, panna, zamieszkała w Koszalinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.