OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 17 lutego 2019 r.

„… Nie wystarczy znać dobro, trzeba je praktykować …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: O modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas; „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć najuboższych przez złożenie ofiary do puszki na chleb św. Antoniego, czyli dla najuboższych.

3. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

4. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (22 lutego) święto Katedry św. Piotra, Apostoła, w sobotę (23 lutego) wspomnienie św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika.

6. Ośmielam się zwrócić się do Was Kochani z prośbą o wsparcie w kosztach ogrzewania kościoła. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Za każdą ofiarę będę Wam ogromnie wdzięczny.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

10. Bardzo serdecznie proszę rodziny, które z różnych powodów nie miały okazji spotkać się ze mną w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby się spotkać o kontakt w zakrystii lub telefonicznie.

11. W dalszym ciągu jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 października tego roku. Informacje w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.

12. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 21 marca o godz. 17.00. Udzieli go Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Jeśli są osoby, które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania w swoim czasie proszone są o zgłoszenie się dzisiaj lub w najbliższych dniach.

13. Rozpoczynamy przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci klas drugich na spotkanie w środę, 20 lutego, na Mszę świętą o godz. 17.00, a po Mszy świętej na spotkanie organizacyjne.

14. 26 lutego (wtorek) w godzinach od 11.00 do 13.00 w Przychodni „Ars-Medica” Firma OPTO-MARZENIE zaprasza na bezpłatne Badania wady wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

15. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościoła.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.