OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019 r.

„… Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi; czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez Internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

3. Do skarbon w kruchcie kościoła jak i przy bocznych drzwiach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (prośby możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu).

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Po Mszy świętej otwarta Kancelaria Parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Przygotowywane są przez różne grupy duszpasterskie. Za ostatnio przygotowaną dziękuję Akcji Katolickiej. W najbliższy piątek rozważania przygotowuje Żywy Różaniec. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Są rozprowadzane przez Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

8. W ubiegły czwartek (21 marca) w naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania. W imieniu Księdza biskupa pragnę podziękować samym bierzmowanym za dobrą postawę. Wszystkim organizującym: Proboszczowi z parafii w Podczelu ks. Tomaszowi, katechetom, klerykowi Sebastianowi, paniom, które przygotowały uroczystą kolację, wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Dzieci naszej parafii w aktywny sposób przeżywają Wielki Post poprzez ekspresje plastyczną. Wykonały piękne ilustracje krzyży i stacji Drogi Krzyżowej. Uczniowie klas czwartych przygotowali mapy wielkiego Postu wykonując prace metodą lapbook. Ich wykonanie jest bardzo pracochłonne i wymaga dużej kreatywności. Natomiast uczniowie klas drugich swoje dobre uczynki przemienili w kwiaty, które umieściliśmy na specjalnie do tego celu przygotowanym krzyżu. Serdeczne podziękowania dla katechetki, pani Katarzyny.

12. Zachęcamy chłopców do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. 29 marca (piątek) o godz. 18.00 w katedrze koszalińskiej rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa (więcej informacji na plakacie w gablocie).

15. W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu, w dniach 7 – 10 kwietnia, a wygłosi je ks. Krzysztof NESTORUK, salezjanin, dyrektor Zespołu Szkół w Bydgoszczy. Polecajmy go w naszych modlitwach.

16. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania Koncertu Nobilium Ensemble, zorganizowanego przez Urząd Gminy i Parafię, podczas którego zostanie zaprezentowane oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu”. tekst zaczerpnięty z Ewangelii – słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią. Dzieło wykonano po raz pierwszy w Kadyksie w Wielki Piątek 1787 r. Utwór ten, to jedna z najbardziej uduchowionych i subtelnych kompozycji Haydna – była to muzyczna proklamacja wielkiej wiary w Boga. Koncert odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godz. 18.00.

17. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościoła.

18. W przychodni Lekarskiej przy ul. Osiedlowej 2 – 26 marca (wtorek) od godz. 12.30 do 13.30 istnieje możliwość bezpłatnego komputerowego badania wzroku (szczegóły w gablocie).

19. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

20. Zapowiedzi przedślubne 3:
Arkadiusz Robert ŚCIRKA, kawaler, zamieszkały w Rusowie
i Marta Anna KUDLIŃSKA, panna, zamieszkała w Rusowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.