OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 31 marca 2019 r.

„… Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: bezpłatny i praktyczny 16-stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie; o bardzo ważnym w dobie dyktatury fałszywych newsów i internetowego hejtu darze rozeznawania duchowego i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

3. Do skarbon w kruchcie kościoła jak i przy bocznych drzwiach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

5. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. Po Mszy świętej swoje spotkanie ma Caritas Parafialna.

6. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W piątek, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź święta od godz. 15.3o do Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

8. W piątek (5 kwietnia) na Mszę świętą (szkolną) o godz. 17.oo zapraszam dzieci młodzież, rodziców i pedagogów. Msza święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania jest spotkaniem formacyjnym.

9. W sobotę (6 kwietnia) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.3o.

10. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Przygotowywane są przez różne grupy duszpasterskie. Za ostatnio przygotowaną dziękuję członkom Żywego Różańca. W najbliższy piątek rozważania przygotowuje Diakonia Muzyczna i Liturgiczna Służba Ołtarza. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. w naszej parafii odbędzie się akcja Szkolnego Koła Caritas Pola Nadziei. Jest to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych. Po każdej Mszy świętej Wolontariusze rozdawać będą żonkile i kwestować na rzecz diecezjalnego hospicjum im. Bpa. Czesława Domina w Darłowie.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zachęcamy chłopców do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

15. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

16. W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu, w dniach 7 – 10 kwietnia, a wygłosi je ks. Jacek BRAKOWSKI, salezjanin, proboszcz par. pw. Świętej Trójcy w Czaplinku. Polecajmy go w naszych modlitwach.

17. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania Koncertu Nobilium Ensemble, zorganizowanego przez Urząd Gminy i Parafię, podczas którego zostanie zaprezentowane oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu”. tekst zaczerpnięty z Ewangelii – słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią. Dzieło wykonano po raz pierwszy w Kadyksie w Wielki Piątek 1787 r. Utwór ten, to jedna z najbardziej uduchowionych i subtelnych kompozycji Haydna – była to muzyczna proklamacja wielkiej wiary w Boga. Koncert odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godz. 18.00.

18. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościoła.

19. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.