OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019 r.

„… Rekolekcje są wspaniałym środkiem, by zerwać niektóre powiązania i niezdrowe przyjaźnie …” – św. Jan Bosko

1. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, a wygłosi je ks. Jacek Brakowski, salezjanin, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Czaplinku. Polecajmy go w naszych modlitwach.

Dzisiaj Msze święte z nauką rekolekcyjną według porządku niedzielnego.
Poniedziałek, wtorek i środa Msza święta w Ustroniu o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną.
W poniedziałek i wtorek w Rusowie o godz. 18.30
Spowiedź w Rusowie we wtorek o godz. 18.00
Spowiedź w Ustroniu Morskim w środę od godz. 15.00.
Rekolekcje szkolne według porządku podanego w gablocie i w szkole.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: bezpłatny i praktyczny 16-stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m.in. O objawieniach Matki Bożej w Kibeho; film na DVD o św. Ignacym Loyoli – doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów i wiele innych ciekawych artykułów. Cena „Gościa” nie ulega zmianie i wynosi 5 zł. Jest też do nabycia czasopismo „Miłujcie się”.

3. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się akcja Szkolnego Koła Caritas Pola Nadziei. Jest to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych. Po każdej Mszy świętej Wolontariusze rozdawać będą żonkile i kwestować na rzecz diecezjalnego hospicjum im. Bpa. Czesława Domina w Darłowie.

4. Przy wyjściu z kościoła członkowie Caritas rozprowadzają tradycyjne puszki na jałmużnę wielkopostną, która jest wsparciem dla podopiecznych Caritas Polska. Można je zostawiać przed ołtarzem.

5. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

6. Do skarbon w kruchcie kościoła jak i przy bocznych drzwiach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej i nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Przygotowywane są przez różne grupy duszpasterskie. Za ostatnio przygotowaną dziękuję młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonii Muzycznej. W najbliższy piątek rozważania przygotowują członkowie Żywego Różańca. Gorzkie Żale będą przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zachęcamy chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania Koncertu Nobilium Ensemble, zorganizowanego przez Urząd Gminy i Parafię, podczas którego zostanie zaprezentowane oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu”. tekst zaczerpnięty z Ewangelii – słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią. Dzieło wykonano po raz pierwszy w Kadyksie w Wielki Piątek 1787 r. Utwór ten, to jedna z najbardziej uduchowionych i subtelnych kompozycji Haydna – była to muzyczna proklamacja wielkiej wiary w Boga. Koncert odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godz. 18.00. W czasie koncertu będzie można wesprzeć dzieła

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.