OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstanie Pańskie 21 kwietnia 2019 r.

„… Dobry Bóg w specjalny sposób okazuje swoją potęgę w walce i przebaczeniu …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu; jak nie nudzić się na Mszy świętej i kochać Kościół i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość.

2. Dzisiaj i jutro, w drugi dzień świąt Wielkanocnych, porządek Mszy jak w każdą niedzielę.

3. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na kształcenie w diecezji.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej, w czasie święcenia pokarmów na stół wielkanocny, na grób Jezusa w Jerozolimie, złożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

5. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt Paschalnych. Liturgicznej Służbie Ołtarza i klerykowi Sebastianowi za wzorowe przygotowanie naszych ministrantów i lektorów. Tym, którzy przygotowywali dekoracje w kościołach, druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej naszej gminy. Również tym wszystkim, którzy włączyli się w tworzeniu pięknego klimatu Liturgii – młodzieży i dorosłym. Szkolnemu Kołu Caritas za przygotowanie palm i kartek dla chorych. Młodzieży za towarzyszenie mi w odwiedzinach chorych.

6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wejściu.

7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. Trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. W tym dniu również zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii.

10. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:
Krzysztof Józef KRAWCZYK, kawaler, zamieszkały w Kukince
i Katarzyna Jadwiga HAŁUSZKA, panna, zamieszkała w Kukince.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.