OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

„… Pokora, posłuszeństwo i czystość uczynią was zawsze miłymi Maryi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: reportaż o historii relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku; o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Msze święte w Rusowie od dnia dzisiejszego w niedziele i uroczystości odprawiane będą o godz. 12.15.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

5. W środę, 1 maja, rozpoczynamy odprawiać nabożeństwa majowe o godz. 16.30. Zachęcam do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii Loretańskiej przy kapliczkach. Członkowie Akcji Katolickiej w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.30 Będą czytali teksty siostry Faustyny Kowalskiej z Dzienniczka. Od środy będą je czytać w czasie nabożeństw majowych.

6. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci.

7. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

9. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w czwartek do południa.

10. Msze święte 3 Maja, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 odprawiona zostanie Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem samorządowców z panią wójt na czele. W związku z uroczystością Msza święta szkolna z okazji pierwszego piątku przeniesiona została na piątek 10 maja o godz. 17.00. Przypominam rodzicom dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej o oddaniu wypełnionych deklaracji.

11. W sobotę (4 maja) zmiana tajemnic różańcowych.

12. W przyszłą sobotę i niedzielę siostra Szensztacka, siostra Celina z Koszalina, będzie nam opowiadała o peregrynacji Matki Bożej Pielgrzymującej.

13. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

14. Zachęcamy chłopców do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

15. Dzieci w rocznicę Pierwszej Komunii świętej Mszę świętą rocznicową mają 26 maja o godz. 17.00. Natomiast spowiedź święta w piątek, 24 maja, o godz. 15.30. Proszę o zainteresowanie się tą sprawą rodziców dzieci.

16. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

19. Zapowiedzi przedślubne 3:
Krzysztof Józef KRAWCZYK, kawaler, zamieszkały w Kukince
i Katarzyna Jadwiga HAŁUSZKA, panna, zamieszkała w Kukince.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.