OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2 czerwca 2019 r.

„… Możecie wzrastać w zasługi dobrymi dziełami …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny; nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość.

2. Przypominamy, że Msze święte w Rusowie w niedziele i uroczystości odprawiane będą o godz. 12.15.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (3 czerwca) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; w środę (5 czerwca) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w sobotę (8 czerwca) wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. W następną niedzielę (9 czerwca) obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 17.00 Wieczorna Msza Wigilijna, przed Uroczystością.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci.

5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w piątek do południa.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 15.oo do Nabożeństwa czerwcowego.

8. Msza święta szkolna w pierwszy piątek miesiąca 7 czerwca o godz. 17.00. Zapraszam dzieci młodzież, rodziców i pedagogów. Przypominam rodzicom dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej o oddaniu wypełnionych deklaracji.

9. Cały czas zapraszam rodziny lub osoby indywidualne, które chciałyby przyjmować do swego domu obraz Matki Bożej pielgrzymującej. Zapraszam zainteresowanych do zakrystii.

10. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Podczas nabożeństwa odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii Loretańskiej przy kapliczkach.

11. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

12. Zachęcam chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (20 czerwca). Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. W związku z tym proszę dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze i starsze dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów. Rodziców o zorganizowanie kwiatów do sypania, chłopców, którzy będą szli za krzyżem. Zapraszam również młodzież i dorosłych o zaangażowanie i kreatywność.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

18. Zapowiedzi przedślubne 1:
Bartłomiej Mariusz PIETRASZEWSKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Natalia Anna STANOWSKA, panna, zamieszkała w Rymaniu.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Patryk JONOSZ, kawaler, zamieszkały w Sianowie
i Martyna SIKORA, panna, zamieszkała w Sianowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.