OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.

„… Jeżeli modlicie się, z dwóch ziaren, które siejecie zrodzą się cztery kłosy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana; o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem” i wiele innych ciekawych artykułów

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszy świętej, zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego, dla najbiedniejszych.

3. Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej towarzyszy nam Orkiestra Morka. Po Mszy świętej będą kwestować zbierając ofiary na swój wypoczynek. Dziękujemy im za piękną grę i animację Mszy świętej.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (24 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek (28 czerwca) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę (29 czerwca) Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za wykonanie ołtarzy: I. Pani Alicji Hyży, Danucie Wineckiej i Piotrowi Skopowskiemu; II. Państwu Zając przy Ośrodku Wczasowym Janosik; III. Państwu Jabłońskim i Ośrodku Wczasowym Lazur oraz IV. Członkom Caritas Parafialnej i Akcji Katolickiej. Dziękuję rodzicom dzieci, niosącym chorągwie, druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego, Kukinii i Rusowa. Orkiestrze Morka, panu organiście Waldemarowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz panom zbierającym kolektę. Dziękuję panu Marcinowi Wietrzykowskiemu za udostępnienie fragmentów filmu procesji wykonanych z drona, a które możemy obejrzeć na stronie internetowej parafii.

6. W czwartek od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała, a po procesji poświęcenie wianków. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Zachęcam do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

8. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

9. W niedzielę Msze święte odprawiane są o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Sianożętach sobota godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu od poniedziałku do piątku do 29 czerwca o godz. 17.00. W soboty o godz. 17.00 i 19.00. Msza w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00 od 1 lipca. Dokładna rozpiska w gablotach.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne 26 lipca 2019 godz. 20.00 w Bazylice w Kołobrzegu. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

16. Zapowiedzi przedślubne 2:
Mateusz Michał WĘGŁOWSKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Magdalena Ewa CHORĄŻY, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.