OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2019 r.

„… Cierp, ale nie zrywaj z miłością …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Dlaczego w Polsce brakuje leków?; o najważniejszym sanktuarium maryjnym na Słowacji w Lewoczy i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, w naszej parafii misjonarza z Czadu, kapucyna ojca Pawła Kubiaka, który opowie nam o pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie zbierał ofiary, które będą wsparciem w pracy duszpasterskiej.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (22 lipca) święto św. Marii Magdaleny, we wtorek (23 lipca) święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę (24 lipca) wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w czwartek (25 lipca) święto św. Jakuba, Apostoła, w piątek (26 lipca) wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

4. W dniach 23-24 lipca (wtorek i środa) dotrze do Ustronia Morskiego Ewangelizacja Nadmorska. Będziemy mogli w tych dniach szczególnie karmić się Słowem Bożym i świadectwami ewangelizatorów. Zapraszam szczególnie rano o godz. 9.00 na Mszę świętą, po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Później Msza święta o godz. 19.00. Ogarnijmy to wydarzenie naszą modlitwą.

5. W środę 25 lipca w święto św. Jakuba, Apostoła, wspominamy również św. Krzysztofa, modlimy się w tym dniu za naszych biskupów pomocniczych – biskupa Krzysztofa Zadarko i biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Św. Krzysztof to patron kierowców – w tym dniu będzie możliwość poświęcenia pojazdów o godz. 9.00 i 19.00.

6. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.oo i 19.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Spowiedź święta w dni powszednie przed każdą Mszą świętą.

8. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

9. Przypominam, że Msze święte w niedzielę są odprawiane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Rusowie o godz. 14.oo. W Sianożętach w sobotę godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu Msza święta o godz. 9.00 i 19.00.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa w środy o godz. 18.30.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne 26 lipca 2019 godz. 20.00 w Bazylice w Kołobrzegu. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

14. Zbliża się 19. Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Koszalina do Myśliborza. Tegorocznemu pielgrzymowaniu będą towarzyszyły słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w miłości mojej”. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w koszalińskiej katedrze 16 sierpnia o godzinie 7. Pielgrzymi dotrą do Myśliborza 24 sierpnia. Tego dnia przeżyją wieczorne czuwanie modlitewne w sanktuarium. Następnego dnia (25.08) będą uczestniczyć we wspólnym świętowaniu urodzin św. Faustyny. Powrót tego dnia w godzinach wieczornych. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora pielgrzymki ks. Grzegorza Szymanowskiego – tel. 500728813; e-mail: grzegorz.szymanowski2@wp.pl .

15. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

17. Zapowiedzi przedślubne 1:
Adam Antoni LEMIELEWICZ, kawaler, zamieszkały w Poznaniu
i Ewelina KORENIK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Łukasz WÓJCIK, kawaler, zamieszkały w Gwiździe
I Weronika Joanna BRUŚNIAK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Kamil MACHMUDOW, kawaler, zamieszkały w Kołobrzegu
I Ewelina Monika OKIŃCZYC, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.