OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 września 2019 r.

„… Najpierw miłość trzeba okazać własnej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

2. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowe. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: W USA tajemnica spowiedzi jest chroniona również przez prawo stanowe. Są jednak sytuacje, w których sądy i władze kwestionują bezwzględny „immunitet” spowiedników i wiele innych ciekawych artykułów.

4. Jutro (poniedziałek) o godz. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego, na którą zapraszam serdecznie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i opiekunów. Z tej okazji również poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (2 września) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 19.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Spowiedź święta zawsze w tygodniu przed każdą Mszą świętą (za wyjątkiem środy wieczór). Uwaga!!! Przypominam, że Msze święte w tygodniu odprawiamy o godz. 17.00 (nie ma Mszy porannych), natomiast w niedzielę Msze święte odprawiane są o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, w Rusowie o godz. 12.15.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

9. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

10. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe prowadzone przez Róże Różańcowe.

11. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w piątek (6 września) do południa. Spowiedź święta z okazji pierwszego piątku o godz. 16.oo.

12. W sobotę (7 września) o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. W związku ze ślubem o godz. 16:00. Zmiana tajemnic po Mszy świętej o godz. 17.00. Proszę o przekazanie informacji nieobecnym członkiniom Róż Różańcowych na dzisiejszej Mszy świętej.

13. W sobotę zapraszam również na gminne obchody dożynkowe. Msza święta w kościele w Rusowie o godz. 13.00, a po niej dalszy ciąg obchodów. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

14. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

17. Zachęcamy do pomocy w posługiwaniu w czasie codziennych Mszach, jeżeli ktoś czuje się na siłach w czytaniu Słowa Bożego czy śpiewaniu psalmu. Zawsze wcześniej można umówić się w zakrystii na tę formę posługi.

18. 17 września w godzinach 12.30-13.30 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Osiedlowej 2 będzie można dokonać bezpłatnego komputerowego badania wzroku. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

19. Zapowiedzi przedślubne 1:
Oskar Dawid DUBIELA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Kinga KUTNIK, panna, zamieszkała w Tulczynie.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Robert BARUT, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Aleksandra Daria BUGIEL-TA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.