OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła 27 października 2019 r.

„…Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu: bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. płytę z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes” – poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi i wiele innych ciekawych artykułów. Koszt Gościa Niedzielnego od dzisiaj to 6 zł. Jest jeszcze do nabycia Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do czwartku włącznie o godz. 16.30. Zapraszam na nie dorosłych, młodzież i dzieci. Przypominam o obowiązku uczestniczenia przynajmniej raz w tygodniu dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawione w następującym porządku – o godz. 9.oo, 10.3o i na cmentarzu komunalnym o godz. 14.oo. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.oo. W Rusowie Msza święta o godz. 12.oo, a po niej procesja na cmentarzu. W Dzień Zaduszny, 2 listopada (sobota), Msze święte odprawione zostaną o godz. 9.oo i 17.oo w Ustroniu Morskim.

4. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych od soboty włącznie (w dni powszednie o godz. 16.3o). W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Przypominam, że od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, każdego dnia za jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłego oraz przyjęcie Komunii świętej.

6. W związku z tym, że pierwszy piątek miesiąca wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msza szkolna odbędzie się w piątek 8 listopada o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. W listopadzie nie będzie odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem.

9. W sobotę (2 listopada) zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 17.00.

10. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

14. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wypominkowymi, które możemy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Z głębi serca chciałbym podziękować za modlitwę o moje zdrowie i pamięć. Wszystko idzie ku dobremu. Jestem pod dobrą opieką medyczną (szczególne podziękowanie panu doktorowi Marcinowi Walkowiakowi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.