OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 r.

„… Bądź zdolny upokorzyć się w każdym działaniu jeśli ma to służyć zbawieniu dusz …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. o mało znanym w Polsce św. Jozafacie Kuncewiczu; o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa i wiele innych ciekawych artykułów. Przypominam, że koszt Gościa Niedzielnego wzrósł do 6 zł.

3. Jutro obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszam serdecznie na uroczystą Mszę świętą za Ojczyznę o godz. 10.30 przy udziale władz samorządowych, pocztów sztandarowych, kombatantów, Ochotniczej Straży Pożarnej, orkiestry „Morka” i innych zacnych gości. Będzie również Msza święta o godz. 17.00.

4. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych od soboty włącznie (w dni powszednie o godz. 16.3o). W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.15. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (11 listopada) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, we wtorek (12 listopada) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w środę (13 listopada) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

6. W czwartek zapraszam na Mszę świętą w intencji II Synodu Diecezjalnego, a szczególnie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, Akcji Katolickiej, Caritas, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Liturgicznej Służby Ołtarza.

7. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie. Pamiętajmy szczególnie teraz o naszych zmarłych.

12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego dla najbiedniejszych.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

14. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wypominkowymi, które możemy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Filip KALSZTEIN, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata Anna OCHOCIŃSKA, panna, zamieszkała w Kościerzynie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.