OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2019 r.

„… Pracujmy nieustannie w tym życiu, by zbawić naszą duszę i dusze innych. Odpoczniemy w błogosławionej wieczności …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi, na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Przypominam o zobowiązaniach dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą oraz kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

3. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem.

4. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. o początkach Wspólnoty z Taizé; historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r. i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość. Przypominam, że koszt Gościa Niedzielnego wzrósł do 6 zł.

5. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Można też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

7. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym i spotkanie robocze parafialnego zespołu synodalnego w sali konferencyjnej na plebanii. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. Chorych odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia o czym powiadomimy w ogłoszeniach parafialnych.

9. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

14. Trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na ten cel.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.