OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019 r.

„… Kto czyni jałmużnę, by zbawić dusze, będzie nagrodzony dobrym zdrowiem i długim życiem …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii Gaudete: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Od jutra rozpoczyna się druga część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi, na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Przypominam o zobowiązaniach dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą oraz kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

3. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie 650.00 zł. Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszach świętych dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają własnoręcznie zrobione kartki świąteczne a ofiary przy okazji zbierane są przeznaczone na Adopcję Serca dziecka w Zambii. Dziękuję pani katechetce i nauczycielkom za opiekę nad tą inicjatywą.

5. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. Jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich; o tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość. Przypominam, że koszt Gościa Niedzielnego wzrósł do 6 zł.

6. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Można też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna.

7. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w najbliższy czwartek (19 grudnia) od godz. 15.00 do Mszy świętej o godz. 17.00. Zaprosiłem z tej okazji kilku księży spowiedników. Serdecznie zapraszam. W czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

8. W sobotę, przed południem, odwiedzimy z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas chorych i starszych z Komunią świętą i kartkami świątecznymi.

9. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

12. Bardzo serdecznie proszę o pomoc w strojeniu choinek i przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w naszym kościele. Planujemy to zorganizować w piątek i sobotę.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

15. Trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na ten cel.

16. 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. I o 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.