OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019 r.

„… Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju …” – św. Jan Bosko

1. We wtorek (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

2. W środę (1 stycznia), w przyszłą niedzielę (5 stycznia) oraz w Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) można będzie nabyć pakiety z poświęconą kredą, symbolem złota i kadzidłem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii.

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 8.30 zostanie odmówiony różaniec.

4. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Co 45 minut odmawiana jest kolejna część Różańca świętego. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę (4 stycznia) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.3o.

6. Również w sobotę po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie kolęd z orkiestrą „Morka” i Diakonią Muzyczną Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej „Tyle dobrego”. Mam nadzieję, że skorzystamy z okazji, by w ten sposób uczcić czas Bożych Narodzin, by wyrazić w ten sposób naszą radość przeżycia tajemnicy Wcielenia Bożej Miłości.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje na najbliższe dni, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

11. Trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na ten cel.

12. 6 stycznia odbędzie się II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli, który wyruszy spod bazyliki po Mszy o godz. 11.30, a następnie przy śpiewie kolęd przejdzie ulicami miasta. Zakończenie Orszaku przy Regionalnym Centrum Kultury.

13. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (1 stycznia Nowy Rok) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze święte w porządku niedzielnym, w czwartek (2 stycznia) wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów.

14. W naszej parafii 2 stycznia (w środę) rozpocznie się wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), a w soboty o godz. 10.00.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

czwartek (2 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery parzyste (prawa strona w kierunku Sianożęt).
piątek (3 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste (lewa strona w kierunku Sianożęt) i ul. Turystyczna.
sobota (4 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery parzyste.

Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.