OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 19 stycznia 2019 r.

„… To Bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj zapraszamy po Mszy świętej o godz. 17.00 na Jasełka, które przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim pod kierunkiem katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża, a także przepis na doskonały domowy chleb i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

6. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (21 stycznia) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w piątek (24 stycznia) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę (25 stycznia) święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

7. Za tydzień, w III niedzielę miesiąca, zbiórka Caritas do puszek na chleb św. Antoniego dla najbiedniejszych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W piątek, 24 stycznia, na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy świętej spotkanie i przymiarka.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), a w soboty o godz. 10.00.

W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian:

poniedziałek (20 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Kolejowa
od godz. 15.30 – ul. Krótka, Geodetów, Słoneczna i Ogrodowa

wtorek (21 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Nadbrzeżna, Targowa, Bogusława XIV i Ku Słońcu
od godz. 15.30 – ul. Kołobrzeska w Ustroniu Morskim

środa (22 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Kołobrzeska w Sianożętach oraz ul.
Malechowska
od godz. 15.30 – Gwizd i Grąbnica

czwartek (23 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Koszalińska
od godz. 15.30 – ul. Północna, Ku Morzu, Plażowa, Wczasowa, Wrzosowa,
Chabrowa i Różana

piątek (24 stycznia) od godz. 15.30 – Sianożęty: ul. Kwiatowa

sobota (25 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Lotnicza w Sianożętach

Msze święte w tygodniu są odprawiane o godz. 17.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się rodzin z ulicy Zachodniej (osiedle Burko) i z apartamentowców przy ulicy Lotniczej w Sianożętach dla ustalenia daty wizyty duszpasterskiej.

Uwaga! Jeśli są rodziny i osoby, których nie odwiedziłem z różnych powodów, proszę o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Dziękuję z całego serca za wszelkie życzenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.