OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 26 stycznia 2020 r.

„… Dbajcie w szczególny sposób o dzieci, chorych, starszych i biednych a zasłużycie sobie na Błogosławieństwo Boże i szacunek ludzi …” – św. Jan Bosko

1. Papież Franciszek ustanowił III Niedzielę Zwykłą Niedzielą Słowa Bożego poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, w III niedzielę miesiąca, zbiórka Caritas do puszek na chleb św. Antoniego dla najbiedniejszych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego oraz słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz i wiele innych ciekawych artykułów.

4. Miło nam poinformować i potwierdzić udział ministrantów (rocznik 2008 i młodsi) z Parafii pw. Św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz z Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie w turnieju piłki nożnej halowej, w Dźwirzynie, w dniu 1 lutego 2020 r., którzy zostali zaproszeni przez nasz miejscowy klub NKS Astra Ustronie Morskie. Jak mawiał św Jan Bosko: „Kiedy boiska są puste, diabeł się cieszy. Kiedy boiska są pełne, diabeł się smuci”.

5. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W sobotę (1 lutego) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, na Mszy świętej o godz. 17.00 zostaną poświęcone książeczki i gromnice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

11. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (28 stycznia) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek (31 stycznia) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. W przyszłą niedzielę (2 lutego) obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic.

12. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

13. W naszej parafii dobiegła końca wizyta duszpasterska. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Dziękuję również kapłanom – ks. Andrzejowi PIWOWARCZYKOWI, ks. Łukaszowi ŁUKASZEWICZOWI, ks. Andrzejowi ZANIEWSKIEMU i ks. Mariuszowi AMBROZIEWICZOWI za pomoc z wizycie duszpasterskiej oraz ministrantom za asystę. Uwaga! Jeśli są rodziny i osoby, których nie odwiedziłem z różnych powodów, proszę o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej. Postaram się w przyszłą niedzielę podsumować wizytę duszpasterską w liczbach.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

15. Zapowiedzi przedślubne 1:
BIELEC Tomasz, kawaler, zamieszkały w Warszawie
i Aleksandra Katarzyna BELINA, panna, zamieszkała w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.