OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 9 lutego 2020 r.

„… Bądźcie uważni i pewni życia wiecznego, abyście odpowiadali na łaski, jakich Bóg udziela wam nieustannie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym; opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie.

2. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym i spotkanie robocze parafialnego zespołu synodalnego w sali konferencyjnej na plebanii. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

3. Zgodnie z zapowiedzią, na prośbę biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, realizowane są badania religijności, duchowości i stosunku do Kościoła wśród diecezjan. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się takie badanie. Zwracamy się o pomoc w realizacji badań, których wyniki pomogą w odpowiedzi Kościoła lokalnego na bieżące problemy oraz potrzeby religijne i duchowe wiernych naszej diecezji. Chętni będą mogli wziąć udział w anonimowym badaniu prowadzonym przez ankietera po mszach świętych. Prosimy o pozytywną odpowiedź i z góry bardzo dziękujemy.

4. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Ogromna prośba do osób, które rezerwowały Msze święte, szczególnie podczas wizyty duszpasterskiej, o potwierdzenie.

6. Bardzo serdecznie dziękuję członkom grup duszpasterskich, które pomagały w demontażu wystroju świątecznego, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracownikom GOSiR-u z panem dyrektorem na czele.

7. Chciałbym ponowić prośbę o wsparcie finansowe związane z wykonaniem nowych konfesjonałów (szafowych) do naszej świątyni.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

9. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (10 lutego) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, w piątek (14 lutego) wspomnienie świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

10. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

11. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.