OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2020 r.

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: początek rekolekcji wielkopostnych z kardynałem Stefanem Wyszyńskim; o metodach pokonywania pokus oraz magnes z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Nasza Arka i Osservatore Romano.

2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek dla pokrzywdzonych na skutek ostatnich wichur.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

4. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

5. W środę 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu również ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców. W tym dniu odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

12. Chciałbym ponowić prośbę o wsparcie finansowe związane z wykonaniem nowych konfesjonałów (szafowych) do naszej świątyni.

13. Urząd Gminy zaprasza serdecznie na II Etap Konsultacji Społecznych dotyczący obszaru przy ul. Jantarowej, który odbędzie się 6 marca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej przy ul. Rolnej 2. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

14. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od 29 marca do 1 kwietnia (V niedziela Wielkiego Postu)

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie i urlopy życzymy owocnego pobytu i szczęśliwego powrotu do domów.

16.Zapowiedzi przedślubne 1:
Krystian GAC, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Anna WŁODARCZYK, panna, zamieszkała w Szczecinie.

Michał SOBCZAK, kawaler, zamieszkały w Kukinii
i Monika NALAZEK, panna, zamieszkała w Kukinii.

Damian JAS, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Marta WAJGERT, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.