OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2020 r.

„… Co pomoże opłakiwanie wielkiego zła? Lepiej jak się postaramy ze wszystkich naszych sił, by je umniejszyć …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o sile matczynej modlitwy; o niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” Jana Pawła II i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Nasza Arka i Osservatore Romano.

2. Biskup Edward Dajczak wobec zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zachęca do modlitwy błagalnej o ocalenie przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Można odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, każdego dnia, jeśli to możliwe, w Godzinie Miłosierdzia pomiędzy godz. 15.00 a 16.00.

3. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

5. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

6. W środę 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu również ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

7. W czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego.

9. Zapraszamy do udziału w inicjatywie „24 godziny dla Pana”. Będzie to okazja do skorzystania ze spowiedzi św. i adoracji Pana Jezusa. Rozpoczniemy w piątek, 20 marca o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w bazylice. Adorację zakończymy o godzinie 20.00. Następnie w sobotę, 21 marca, rozpoczęcie adoracji o godz. 9.00 w kościele nad rzeką. Zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

10. 20 marca odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Koszalinie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w koszalińskiej katedrze. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy się uprzednio zapisać. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. Chciałbym ponowić prośbę o wsparcie finansowe związane z wykonaniem nowych konfesjonałów (szafowych) do naszej świątyni. Tym, którzy odpowiedzieli na mój apel i wsparli tę inicjatywę składam serdeczne Bóg zapłać.

15. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od 29 marca do 1 kwietnia (V niedziela Wielkiego Postu). Wygłosi je ojciec Radosław Dębiec OFMConv.

16. Ksiądz proboszcz głosi rekolekcje wielkopostne w Ostrowicach i serdecznie prosi o modlitwę w intencji owocnych rekolekcji.

17. Inne ogłoszenia są gablotach parafialnych. Zapraszamy do zapoznawania się z nimi.

18. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych. A wszystkim kobietom z okazji ich święta życzymy wielkiego szacunku ze strony mężczyzn i czerpania wzoru od patronki prawdziwej kobiecości Najświętszej Maryi Panny. Życzy ks. proboszcz wraz z kapłanami.

19. Zapowiedzi przedślubne 2:
Krystian GAC, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Anna WŁODARCZYK, panna, zamieszkała w Szczecinie.

Michał Mateusz SOBCZAK, kawaler, zamieszkały w Kukinii
i Monika NALAZEK, panna, zamieszkała w Kukinii.

Damian JAS, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Marta WAJGERT, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.