OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

„… Niech Bóg kosztuje nas ile chce, nigdy nie jest za drogi …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy, wpływie koronawirusa na produkcję rolną oraz o braku wody; reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie.

2. W związku z nowymi zarządzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy świętej może przebywać, oprócz sprawujących liturgię kapłanów, 40 osób (w przeliczeniu na metraż powierzchni naszej świątyni) zachowaniem odpowiedniej odległości (2 metry) oraz zakrytymi ustami i nosem. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. W związku z dużym ograniczeniem udziału wiernych, w Rusowie Mszy świętych nie ma do odwołania. Zapraszam do kościoła w Ustroniu lub duchową łączność przez relację internetową o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. W związku z tym, że nie ma intencji w Rusowie, nie ma relacji Mszy świętej o godz. 12.00. W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z Mszami świętymi, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 16.30.

4. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy – w czwartek, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła, w sobotę, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

5. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Kancelaria parafialna w związku ze stanem epidemicznym jest nieczynna. W ważnych oraz losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W tym roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca (uroczystość Trójcy Najświętszej). Jest możliwość indywidualnego umawiania się na spowiedź (odbywać się będzie w zakrystii). Chętnych zapraszam w naszym kościele w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli od godz. 16.00 do Nabożeństwa Majowego.

7. Pierwsza Komunia Święta, po konsultacjach z rodzicami odpowiedzialnymi za organizację Uroczystości, przeniesiona została na 12 września (sobota) br.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

9. Msze święte i nabożeństwa są transmitowane on-line na stronie Facebooka Par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Znajdziemy też na naszych stronach. Zapraszam.

10. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii mamy podane linki do Mszy i nabożeństw on-line z innych miejsc.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, można to uczynić telefonicznie lub bezpośrednio rezerwując termin.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą również otaczamy wszystkich chorych, także biskupa seniora Pawła Cieślika, u którego stwierdzono obecność koronawirusa. Ksiądz biskup przebywa w szpitalu w Szczecinie. Biskup Edward Dajczak, który w piątek, 8 maja pomyślnie przeszedł operację, pozdrawia serdecznie i dziękuje za modlitwę.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:

Krystian Mateusz BRZEZIŃSKI, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Karolina OGON, panna, zamieszkała w Szczecinie

Bartłomiej Kazimierz BRZEŹNIAK, kawaler, zamieszkały w Radomsku
i Marlena Ewa JANAS, panna, zamieszkała w Radomsku

Oskar Kamil WOSZCZAK, kawaler, zamieszkały w Bydgoszczy
i Wiktoria KAMIŃSKA, panna, zamieszkała w Bydgoszczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.