OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

„… Ten kto jest pokorny i kochający, będzie zawsze kochany przez wszystkich, przez Boga i przez ludzi …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice, reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie.

2. W poniedziałek, 18 maja, obchodzimy 100 rocznicę urodzin Papieża św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00. Akcja Katolicka przygotowuje z tej okazji montaż słowno-muzyczny w ramach homilii po Ewangelii.

3. W związku z nowymi zarządzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy świętej może przebywać, oprócz sprawujących liturgię kapłanów, 65 osób (w przeliczeniu na metraż powierzchni naszej świątyni) zachowaniem odpowiedniej odległości (2 metry) oraz zakrytymi ustami i nosem. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną. Wznawiamy odprawianie Mszy świętych w Rusowie w niedziele o godz. 12.00. W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z Mszami świętymi, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

4. Zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Kancelaria parafialna w związku ze stanem epidemicznym jest nieczynna. W ważnych oraz losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Naszą stronę można również znaleźć na Facebooku.

8. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii mamy podane linki do Mszy i nabożeństw on-line z innych miejsc.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, można to uczynić telefonicznie lub bezpośrednio rezerwując termin.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą również otaczamy wszystkich chorych. Witamy w naszej parafii również gości.

12. Zapowiedzi przedślubne 1:

Błażej SYSIAK, kawaler, zamieszkały w Kaliszu
i Małgorzata PŁAWSKA, panna, zamieszkała w Kaliszu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.