OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy 7 czerwca 2020 r.

„… Możecie wzrastać w zasługi dobrymi dziełami…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski arcybiskupem Stanisławem Gądeckim; refleksja nad modelem prezydentury w Polsce i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie.

2. Z dniem 1 czerwca odwołana została dyspensa ogólna od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymana zostaje tylko dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w najbliższy czwartek przypada 4 rocznica święceń biskupich biskupa Krzysztofa Włodarczyka; w sobotę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji przebiega jak zwykle – ul. Wojska Polskiego, Targowa i Bolesława Chrobrego. Wszyscy uczestnicy mają zasłonięte usta i nos lub zachowują dystans co najmniej 2 m. Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze będą w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku. W Rusowie Msza święta o godz. 14.00 i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam grupy duszpasterskie, młodzież i dorosłych o zaangażowanie i kreatywność. Każdego dnia, przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. W sobotę, 6 czerwca, kleryk Sebastian Kapuściński, który odbywał w ubiegłym roku w naszej parafii praktykę duszpasterską, otrzymał w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu święcenia diakonatu.

10. Swoją działalność rozpoczęła Kołobrzeska Katolicka Poradnia Rodzinna „Na Skale”. Będzie działała w poniedziałki i środy w salce św. Józefa przy Bazylice. Chcemy nieść pomoc osobom przeżywającym trudności osobiste, rodzinne, zawodowe i małżeńskie.

11. W ramach ogólnopolskiej peregrynacji relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej, Patronki Pielęgniarek i Położnych, w bazylice kołobrzeskiej od 17 do 20 czerwca br. przy relikwiach Błogosławionej będzie okazja modlić się o potrzebne łaski dla pielęgniarek, położnych i całej Służby Zdrowia.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

13. Zachęcamy mieszkańców w wieku od 55 do 64 roku życia na bezpłatne badanie kolonoskopii w Centrum Medycznym SONOMED w Szczecinie. Badanie to pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, który jest jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów. Szczegółowe informacje znajdziecie w gablocie i na stronie internetowej. Warunkiem jest wypełnienie formularza, który znajduje się w zakrystii.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.