OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła 14 czerwca 2020 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld, w 100. Rocznicę jego śmierci; o projektantce mody, która została zakonnicą i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie.

2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za wykonanie ołtarzy: I. Państwu Alicji i Zdzisławowi Hyży oraz Danucie Wineckiej; II. Państwu Zając przy Ośrodku Wczasowym Janosik; III. Państwu Jabłońskim oraz Żymańczyk przy Ośrodku Wczasowym Lazur oraz IV. Członkom Caritas Parafialnej i Akcji Katolickiej. Dziękuję osobom niosącym chorągwie, druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego, Kukinii i Rusowa, Orkiestrze Morka, panu organiście Waldemarowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz panom zbierającym kolektę.

3. Przypominam, że z dniem 1 czerwca odwołana została dyspensa ogólna od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymana zostaje tylko dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można uzyskać tego dnia odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę, 20 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W czwartek od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zakończenie dawnej Otawy Bożego Ciała, a po procesji poświęcenie wianków. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. Uwaga! W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz krótkie spotkanie po Eucharystii. Tę Mszę chcielibyśmy potraktować jako kończącą rok katechetyczny.

8. Za tydzień, po Mszy świętej, zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, natomiast ofiary na chleb św. Antoniego, dla najbiedniejszych, będą zbierane za dwa tygodnie.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

13. W ramach ogólnopolskiej peregrynacji relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej, Patronki Pielęgniarek i Położnych, w bazylice kołobrzeskiej od 17 do 20 czerwca br. przy relikwiach Błogosławionej będzie okazja modlić się o potrzebne łaski dla pielęgniarek, położnych i całej Służby Zdrowia.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

15. Zachęcamy mieszkańców w wieku od 55 do 64 roku życia na bezpłatne badanie kolonoskopii w Centrum Medycznym SONOMED w Szczecinie. Badanie to pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, który jest jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów. Szczegółowe informacje znajdziecie w gablocie i na stronie internetowej. Warunkiem jest wypełnienie formularza, który znajduje się w zakrystii.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.