OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 r.

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim oraz jego wpływie na ostateczny kształt niektórych dokumentów soborowych i wiele innych ciekawych artykułów. Polecam również inne czasopisma katolickie, takie jak: „Mały Gość” i „Miłujcie się”.

2. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy świętej, zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziękuję członkom grup duszpasterskich za pomoc w zbiórce. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W dniu dzisiejszym na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz krótkie spotkanie po Eucharystii. Tę Mszę chcielibyśmy potraktować jako kończącą rok katechetyczny.

4. W ostatni czwartek swoje spotkanie robocze miała Akcja Katolicka naszej parafii, a także zespół synodalny. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonii Muzycznej.

5. Przypominam, że z dniem 1 czerwca odwołana została dyspensa ogólna od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymana zostaje tylko dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.

6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 16.30.

7. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 24 czerwca, uroczystość św. Jana Chrzciciela.

8. W czwartek od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

9. Od następnej niedzieli wchodzimy w cykl wakacyjny odprawiania Mszy świętych. W niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych. W najbliższą sobotę dodatkowo Msza święta o godz. 17.00.

10. Zachęcam chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

11. Za tydzień, po Mszy świętej, zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące. W parafii przeprowadzane są remonty, w „starym kościele” oraz przy zabytkowym XIV wiecznym kościele w Rusowie.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

16. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.