OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła 12 lipca 2020 r.

„Najpierw miłość trzeba okazać własnej duszy…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia? i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Muzyczna, Liturgiczna Służba Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorośli).

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i doktora Kościoła, w czwartek, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

4. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

5. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

7. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach.

8. W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii salezjanina – ks. Krzysztofa Nestoruka pracującego w jednej z moskiewskich parafii. Głosić będzie słowo, a po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszki na potrzeby parafii, w której pracuje.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy na Mszy świętej o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

11. Strażacka Orkiestra Dęta „Morka” szuka muzyków lub wielbicieli muzyki w swoje szeregi, niezależnie od wieku i umiejętności. Można zgłosić się do zakrystii lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim lub skontaktować się przez Facebooka.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

13. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.