OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpnia 2020 r.

„Życie z krzyżem jest tym, które prowadzi do Boga…” – św. Jan Bosko

1. Zgodnie z zapowiedzią gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Dariusza SWIDA pracującego na Ukrainie w parafii Szeginia. Dzieli się z nami doświadczeniem pracy duszpasterskiej, a po Mszy świętej będzie kwestował na rzecz pracy w parafii.

2. Witamy również dzisiaj zespół muzyczny Cappuccino z Piły w składzie Justyna, Jowita, Iwona, Krzysztof i Waldemar, który upiększa liturgię Mszy świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o powtórnym zawieraniu małżeństwa, czy istnieją rozwody kościelne; o gotyckich katedrach i wiele innych ciekawych artykułów.

4. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Muzyczna, Liturgiczna Służba Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorośli).

5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w czwartek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

6. W środę (5 sierpnia) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. Przed Mszą świętą odmówiony zostanie różaniec.

7. W czwartek (6 sierpnia) od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

8. W piątek (7 sierpnia) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

9. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 17.00 do Mszy świętej o godz. 19.00.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Odrestaurowane zostały schody przy głównym wejściu do kościoła oraz ławki na zewnątrz. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W związku z dniem skupienia Apostolstwa Dobrej śmierci Nabożeństwo w środę o godz. 18.20.

11. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

13. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 19.00 jest Mszą niedzielną. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Wczoraj wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Od poniedziałku do piątku zapraszam wszystkich, a szczególnie członków Złotej Grupy na Mszę świętą o godz. 19.00. Po Eucharystii odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski.

16. Za tydzień, w niedzielę, gościć będziemy alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy odczytają list rektora, a po Eucharystii będą kwestowali na rzecz utrzymania Seminarium.

17. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

18. Zapraszam serdecznie na koncert organowy Caline Malnoury (Francja) i Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza 4 sierpnia (wtorek) o godzinie 19.45. Wstęp wolny. Natomiast 16 sierpnia (niedziela) o godzinie 19.45 zapraszamy na Koncert Organowy Elżbiety Karolak i Zespołu muzyki cerkiewnej „Oktoich” pod batutą Grzegorza Cebulskiego. Dokładna rozpiska koncertów w gablotach parafialnych. Koncerty są współsponsorowane przez Gminę w Ustroniu Morskim i Parafię rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim.

19. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

20. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.