OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia 2020 r.

„Te rzeczy, które służą ciału muszą w ostateczności prowadzić do szczęścia ducha i pomnażać chwałę Pana…” – św. Jan Bosko

1. Zgodnie z zapowiedzią, podczas Mszy świętej o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 towarzyszy nam lokalna strażacka orkiestra dęta „Morka”. Po Mszy możemy wesprzeć ich ofiarami na zakup nowych instrumentów, za które składam w ich imieniu serdeczne Bóg zapłać. Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu składamy w imieniu Caritas Polska serdeczne Bóg zapłać.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o Matyce Bożej Królowej Tatr i wiele innych ciekawych artykułów.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła; w środę, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej: w czwartek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki; w piątek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła i w sobotę, 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

5. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Odrestaurowane zostały schody przy głównym wejściu do kościoła oraz ławki na zewnątrz. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

7. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 19.00 jest Mszą niedzielną. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

10. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.