OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła 27 września 2020 r.

„Najlepszą radą jest ze wszech miar czynić dobrze i nie oczekiwać nagrody od świata, ale od samego Boga…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł o tym, że stale powiększająca się grupa bezwyznaniowców na świecie stanowi idealne warunki dla Kościoła, by skupić się na ewangelizacji i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

2. W dniach od 9 do 11 października b.r. odbędzie się w naszej parafii wizytacja biskupa.

3. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej zbiórka na Ziemię Świętą, która została przeniesiona z Wielkiego Tygodnia na wrzesień.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek, 29 września, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek; 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

5. W czwartek (1 października) od godziny 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie.

7. W piątek (2 października) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. W pierwszy piątek miesiąca (2 października) spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00.

9. W piątek o godz. 17.00 Msza święta szkolna. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w przyszłym roku do Pierwszej Komunii świętej. Jest też spotkanie obowiązkowe dla osób, które chcą przyjąć sakrament bierzmowania 9 października, podczas wizytacji biskupiej.

10. W sobotę (3 października) o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

11. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej). Proszę by zgłaszały się osoby starsze, które z różnych względów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w swoim czasie.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.30.

15. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

16. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

18. Zapowiedzi przedślubne 2:

Mariusz Jarosław SZEWCZYK, kawaler, zamieszkały w Lippstadt (Niemcy)
i Aleksandra Weronika SEROCZYŃSKA, panna, zamieszkała w Lippstadt (Niemcy)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.