OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła 4 października 2020 r.

„Ciało musi pomagać duszy czynić dobro, musi jej służyć. Dusza jest Panią ciała…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł o tym, że szczęście to zapatrzenie się w Boga, smutek to konsekwencja zapatrzenia się w siebie oraz specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

2. W dniach od 9 do 11 października b.r. odbędzie się w naszej parafii wizytacja biskupa. W piątek na rozpoczęcie wizytacji Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym naszej parafii. W następną niedzielę, 11 października, Ksiądz Biskup odprawi Mszę świętą o godz. 10.30, a na każdej Mszy świętej w kościele parafialnym i w Rusowie wygłosi słowo. O godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, na które zapraszam członków wszystkich grup duszpasterskich, a następnie w Sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie grupy zespołu synodalnego pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Po Mszy o godz. 17.00 zostaną wręczone dzieciom Pierwszokomunijnym pamiątkowe obrazki.

3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie. Dziękuję za pomoc pani Agnieszce.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej.

5. W środę (7 października) swój dzień skupienia ma Apostolstwo Dobrej Śmierci, o godz. 16.30 poprowadzi Różaniec. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. W czwartek od godz. 15.30 spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i dla świadków, a o godz. 17.00 podczas Mszy świętej zostaną poświęcone kandydatom krzyże. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

7. W najbliższy piątek Nabożeństwo Różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00 w związku Sakramentem Bierzmowania.

8. Za tydzień obchodzić będziemy XX Dzień Papieski „Totus Tuus”. Z tej okazji zostanie przeprowadzona tradycyjnie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia”.

9. Z okazji wspomnienia patronki kościoła w Rusowie, Msza święta odpustowa w następną niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy.

10. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo, w związku z Dniem Skupienia dla Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 16.20.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

15. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.