OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła 25 października 2020 r.

„Wszyscy musimy nieść krzyż jak Pan Jezus, a naszym krzyżem są wszystkie cierpienia, które spotykamy w życiu…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga; jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych i wiele innych ciekawych artykułów. Jest także czasopismo „Miłujcie się”.

2. Dzisiaj 37 rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie.

3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic we wtorek i czwartek o godz. 16.00 w kościele w Rusowie. W przyszła sobotę ostatnie nabożeństwo październikowe.

4. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z panującą sytuacją pandemiczną nie będzie Mszy świętej na cmentarzu. Msza święta dodatkowa w kościele w Ustroniu Morskim o godz. 14.oo. Pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. W Rusowie o godz. 12.00. W zależności od sytuacji nasilania się pandemii, zdecydujemy się dopiero w przyszłą niedzielę czy sama procesja odbędzie się na cmentarzu czy też nie.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 28 października, święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.20, przed nabożeństwem różańcowym.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele od dzisiaj na nabożeństwach może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 100 osób.

12. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.