OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2020 r.

„Czyste sumienie to prawdziwy pokój, który pomaga służyć Panu…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza o godz. 14.00. Jutro natomiast wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie Msza święta w dzień zaduszny o godz. 18.00. Od jutra o godz. 16.30 Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim, podczas których modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Odpust zupełny za naszych zmarłych możemy uzyskać w tym roku za jednego zmarłego każdego dnia miesiąca listopada odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię świętą.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł O czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą i wiele innych ciekawych artykułów. Jest także Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz czasopismo „Miłujcie się”.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

4. W środę (4 listopada) swój dzień skupienia ma Apostolstwo Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem wypominkowym Różaniec odbędzie się o godz. 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek (5 listopada) od godziny 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej o godz. 17.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

6. W piątek (6 listopada) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W pierwszy piątek miesiąca (6 listopada) spowiedź święta od godz. 16.00 do Mszy świętej o godz. 17.00. W tym dniu, jak w każdy pierwszy piątek miesiąca, Msza święta szkolna.

8. W sobotę (7 listopada), w związku z nabożeństwem wypominkowym, zmiana tajemnic różańcowych będzie o godz. 16.00.

9. Za tydzień, w niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

10. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty i nowe inicjatywy z tym związane. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo w środę o godz. 16.20, przed nabożeństwem wypominkowym.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki 20 zł.

15. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele od dzisiaj na nabożeństwach może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 100 osób.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.