OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020 r.

„Bądźcie życzliwi wobec innych, kochajcie ich, pomagajcie im i traktujcie jak braci. Nie braknie wam pomocy Boga i Maryi Wspomożycielki…” – św. Jan Bosko

1. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem.

2. Msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi, na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: druga część cyklu adwentowego „Objawiło się życie”; jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta? Jest także czasopismo dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (patrona pszczelarzy); we wtorek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (otrzymamy w tym dniu pamiątkowe obrazki Niepokalanej).

5. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym i spotkanie robocze parafialnego zespołu synodalnego w sali konferencyjnej na plebanii. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (gregoriański).

7. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia o czym powiadomię w ogłoszeniach parafialnych.

8. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, nowenna w środę o godz. 16.30.

10. Przypominam o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów Kościoła w Polsce już od VII klasy szkoły podstawowej).

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu, a także zapraszam do zamawiania Mszy na przyszły rok

13. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 8 zł., a duże w cenie 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

14. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele może przebywać wewnątrz kościoła maksymalnie 60 osób.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.