OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021 r.

„… Kiedy chcemy wezwać pomoc Dobrego Boga Ojca, musimy być gotowi poświęcić wszystko …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, Niedzielą Chrztu Pańskiego (10 stycznia), kończymy Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły..

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa do świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek i wiele innych ciekawych artykułów.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. W naszej parafii trwa cykl Mszy świętych kolędowych, podczas których wysłuchamy krótkiej homilii, będzie tradycyjna modlitwa odmawiana podczas wizyty duszpasterskiej, a także uczestnicy Mszy kolędowej otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa. Można też będzie wziąć wodę święconą do przyniesionych naczyń. Tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę na potrzeby bieżące parafii, a także wesprzeć naszych ministrantów. Już dzisiaj serdecznie zapraszam. Będzie możliwość zamówienia Mszy świętej. Plan Mszy Kolędowych jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach ogłoszeniowych. W miarę możliwości zapraszam przedstawicieli rodzin.

Zapraszam na Msze święte kolędowe naszych parafian z poszczególnych ulic:

poniedziałek (11 stycznia) – ul. Wojska Polskiego, Malechowo i Kukinka

wtorek (12 stycznia) – ul. Bolesława Chrobrego

środa (13 stycznia) – ul. Spokojna, Okrzei, Wolności, Kościuszki, Polna, Radosna, Graniczna, Dębowa, Leśna, Świerkowa

czwartek (14 stycznia) ul. Górna, Wspólna i Łąkowa

piątek (15 stycznia) – ul. Osiedlowa

sobota (16 stycznia) – ul. Klonowa, Topolowa, Zachodnia (osiedle Burko)

————————————————————————————–

poniedziałek (18 stycznia) – ul. Kolejowa, Krótka, Geodetów, Słoneczna i Ogrodowa

wtorek (19 stycznia) – ul. Koszalińska, Gwizd i Grąbnica

środa (20 stycznia) – ul. Nadbrzeżna, Targowa, Bogusława XIV, Ku Słońcu i Kołobrzeska

czwartek (21 stycznia) – Sianożęty

Msze święte kolędowe są odprawiane w Ustroniu Morskim o godz. 17.00.

10. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.