OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 24 stycznia 2021 r.

„… Czyste sumienie to prawdziwy pokój, który pomaga służyć Panu …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Franciszek Salezy – święty, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał; jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości i wiele innych ciekawych artykułów.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (25 stycznia) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; we wtorek (26 stycznia) wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek (28 stycznia) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Chcę serdecznie podziękować tym, którzy uczestniczyli w organizowanych w naszej parafii Mszach świętych kolędowych, a także za złożone przy tej okazji ofiary na funkcjonowanie parafii.

10. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin oraz Fundacja „Bogu Bliskie” zapraszają rodziny do aktywnego przeżycia Wielkiego Postu poprzez zaopatrzenie się w pakiet specjalnych „Listów Wielkopostnych”. Każdy z 47 listów składa się z krótkiego cytatu z Pisma Świętego, refleksji na jego temat i pytań zapraszających do rodzinnej rozmowy. Listy mogą być inspiracją do dłuższych rozmów, stawiania sobie i dzieciom kolejnych pytań czy do wyznaczania sobie konkretnych rodzinnych i indywidualnych postanowień. Koszt jednego pakietu listów to 15 złotych. Listy Wielkopostne można w zamówić w zakrystii dzisiaj lub do wtorku włącznie.

11. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W związku z tym dzisiejsza niedziela w całej Polsce to Dzień solidarności z Chorwacją. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.

12. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:

Krzysztof MAJDA, kawaler, zamieszkały w Bielskie
i Martyna Emilia MASIAK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.