OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 7 lutego 2021 r.

„… Staraj się dobrym słowem i przykładem zbawiać dusze tam, gdzie Pan cię przeznaczy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją? i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również Mały Gość, a w nim podstawka na smartfon.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (10 lutego) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; w czwartek (11 lutego) wspomnienie NMP z Lourdes, w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego, osoby przewlekle chore, które w ostatnim czasie nie przyjmowały sakramentu namaszczenia chorych mogą go w czasie Eucharystii to uczynić; (proszę wypisać na kartce Imię i Nazwisko oraz adres zamieszkania.

3. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

4. W soboty Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (gregoriański).

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież oraz rodziny.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zachęcam do wstąpienia w szeregi ministrantów a także do diakonii muzycznej. Zapraszam również nowe osoby do Róż Różańcowych w naszej parafii.

9. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.